FILIPINY

Zanurkuj w kraju 7 tysiąca wysp i daj się porwać tornadu sardynek (12.11 – 25.11.2022)
2022/11/13 09:00:00

Filipiny

Zanurkuj w kraju 7 tysiąca wysp i daj się porwać tornadu sardynek !

Wśród tysiąca wysp, raf i krajobrazów każdy odnajdzie swój prywatny raj……Bohol oferuje ponad 50 miejsc nurkowych – począwszy od zapierających dech w piersiach nurkowań na ścianach wśród szkół ryb, w tym słynnych ławic wszechobecnych sardynek, po nurkowania typu makro z oszałamiającą różnorodnością stworzeń, takich jak karłowaty konik morski, piękne ślimaki nagoskrzelne, krewetki czy kraby…

Wyspa Bohol urzeknie Was nie tylko doskonałymi nurkowaniami, również słynnymi Czekoladowymi Wzgórzami, najmniejszymi małpkami na świecie – wyrakami, wiszącymi oraz bambusowymi mostami!

Krótka podróż łodzią z Boholu na Maolboal przeniesie nas w miejsce, które pokochał każdy! W Moalboal poczujcie jak to jest lewitować w chmurze sardynek, spotkajcie rekina wielorybiego.

Magic Ocean Resort

Urokliwy kurort Magic Oceans Dive Resort położony jest w miejscowości Anda na wyspie Bohol z bezpośrednim dostępem do pięknej rafy domowej i majestatycznym widokiem na wyspę Camiguin.
Obiekt zbudowany został z myślą o płetwonurkach, którzy są jego najczęstszymi bywalcami.
Jest to 5***** resort nurkowy z doskonałymi opiniami.
Hotel powstał z naturalnych surowców co sprawia, że komfort i nowoczesność idealnie korelują z bliskością natury.
Obiekt dysponuje 16 willami, otoczonymi tropikalnym ogrodem, posiada piękną restaurację, tarasy z widokiem na ocean, bar, centrum Spa oraz centrum nurkowe.
16 willi typu deluxe wyposażone zostało w cichą klimatyzację, wygodny blat z miejscem do ładowania sprzętu foto-wideo, sejf oraz mini bar.
Pokoje deluxe posiadają 2 pojedyncze łóżka lub jedno wspólne typu King size.
Hotelowi goście mogą liczyć na podstawowe kosmetyki kąpielowe, ręczniki basenowe oraz nielimitowaną wodę do picia.
Każdy pokój posiada dobrze wyposażoną i komfortową łazienkę z prysznicem z ciepłą wodą oraz balkon – gdzie pod dniu bogatym w nurkowania można zrelaksować się na prywatnych bambusowych krzesłach i cieszyć się pięknym widokiem.

Magic Island Resort

Magic Island Resort to hotel, centrum nurkowe i SPA w jednym usytuowany w zacisznej południowej części Moalboal! Obiekt usytuowany jest na skalistym klifie i oferuje doskonały dostęp do rafy domowej charakteryzującej się stromym spadkiem na 50+m, umożliwiającej spotkania z wielkimi żółwiami morskimi, frogfishami, konikami morskimi pygmy, ślimakami i obłędnymi rafami koralowymi. Resort posiada basen z miejscem do relaksu, dwa tarasy ze wspaniałym widokiem, przestronną restaurację oraz bar serwujący przepyszne koktajle. Podczas pobytu istnieje możliwość wypożyczenia skuterów, którymi w łatwy i przyjemny sposób dostaniecie się na lokalny market czy też poznacie piaszczyste plaże tutejszych okolic. Na terenie obiektu funkcjonuje 10 willi usytuowanych w tropikalnym ogrodzie. Każdy z domków oferuje dwuosobowe łóżko typu King Size lub dwa łóżka pojedyncze, klimatyzację oraz wiatrak, łazienkę z gorącym prysznicem, zestaw kosmetyków kąpielowych, suszarkę do włosów, sejf, prywatny balkon z zestawem wypoczynkowym, minibar. Na gości czekają ręczniki plażowe oraz nielimitowany dostęp do wody mineralnej.

Moalboal

Moalboal – fantastyczne miasteczko położone na zachodnim wybrzeżu Cebu – znane jest w świecie nurkowym z obecności rekina wielorybiego!
Nurkowania wokół Moalboal gwarantują spotkania z makroorganizmami, rafy natomiast są w bardzo dobrym stanie, gdyż w tym rejonie nie zauważono blaknięcia korali i nie łowiono za pomocą dynamitu.
Na szczególną uwagę zasługują miejsca nurkowe wokół Pescador i Sunken Island ze względu na występowanie ślimaka nagoskrzelnego spanish dancer, którego widok jest imponujący oraz wspomnianego rekina wielorybiego.
Najpopularniejszym miejscem w okolicach Pescador jest The Cathedral Cave – grota zaczynająca się na głębokości ok. 15 metrów i opadająca na głębokość 38 m.
W południe promienie słońca wpadają do wnętrza, dzięki czemu można być świadkiem wspaniałego pokazu iluminacyjnego.
To właśnie tutaj poczujecie jak to jest lewitować w ławicach sardynek lub też zobaczycie frogfisha!

Wyspa Bohol

Wyspa Bohol znajduje się w centrum koralowego trójkąta, globalnego centrum morskiej różnorodności biologicznej, które stanowi 76% światowych gatunków koralowców, 6 z 7 morskich gatunków żółwi na świecie i ponad 2000 gatunków ryb rafowych.
Magic Oceans daje najlepszą okazję do podziwiania i poznawania tego pięknego podwodnego raju.
Ośrodek położony jest w spokojnej, białej, piaszczystej zatoczce, z dala od przepełnionych turystów miejsc, gdzie można się zrelaksować.
To tutaj czeka na Was ponad 50 miejsc nurkowych, które znajdują się w odległości niecałych 15 min od centrum nurkowego!
Anda, to przede wszystkim strome urwiska, jaskinie oraz ogród koralowy przepełniony zarówno twardymi, jak i miękkimi koralami.
Idealne miejsce dla wszystkich nurków, bez względu na doświadczenie.
Nurkom często udaje się tutaj spotkać rekiny wielorybie oraz żółwie.
Do mniejszych mieszkańców tego miejsca należą m.in. koniki morskie, frogfishe i ślimaki.

Główne atrakcje
 • Niezwykła kultura i egzotyczna przyroda Filipin!
 • Spotkanie oko w oko z rekinem wielorybim,
 • Nurkowania wśród gorgoniowych wachlarzy, miękkich korali i liliowców, ślimaki nagoskrzelne, mureny, frogfish, koniki morskie i morskie węże!
 • Nurkowanie FLUORO – feeria barw podczas nurkowania nocnego
 • Dwa bajeczne resorty w tropikalnej scenerii!
 • 800 odmian twardych i miękkich korali, 2.500 odmian ryb, 6 gatunków żółwi!
 • Przygoda na wyspie Bohol – czekoladowe wzgórza i małpki tarsiers!
Program wyjazdu
 • 12.11.2022 sobota

– Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed wylotem
– Odprawa paszportowo-bagażowa
– Przelot na Filipiny (z jedną lub dwoma przesiadkami)

 • 13.11.2022 niedziela

– Przylot do Cebu
– Zakwaterowanie w Hotelu
– Czas wolny

 • 14.11.2022 poniedziałek

– Transfer do resortu Magic Oceans w Anda na wyspie Bohol (transfer promem w klasie business),
– Zakwaterowanie w willach, przygotowanie sprzętu nurkowego i formalności
– Czas wolny

 • 15-17.11.2022 (wtorek-czwartek)

– Pobudka i śniadanie,
– Cztery nurkowania w ciągu dnia z łodzi oraz nielimitowane na rafie domowej!
– Wyjazd na dwa nurkowania z łodzi ok godz. 08:30 – w przerwie pomiędzy nurkowaniami kawa, herbata, woda, owoce,
– Powrót do resortu ok. godz. 13:00, lunch,
– Wyjazd na trzecie nurkowanie ok godz. 14:30,
– Powrót do resortu,
– Czwarte nurkowanie nocne z łodzi ok. godz. 18:00, powrót do resortu,
– Kolacja i czas wolny.

 • 18.11.2022 piątek

– Pobudka, śniadanie
– Rozpoczęcie wycieczki po Boholu – zwiedzanie Czekoladowych Wzgórz, kompleksu wapiennych wybrzuszeń, które rozciągają się na 50 km2 wyspy Bohol. Ich liczba nie jest dokładnie określona – jest ich przynajmniej 1260, choć niektóre źródła informują nawet o 1776 naturalnych okazach. Wyglądem przypominają stożki – część z nich jest jednak płaska, a część charakteryzuje się ostrzejszym zakończeniem. Ich standardowa wysokość to 30-50 metrów, ale zdarzają się wzniesienia sięgające również powyżej 100 metrów. Ich nazwa powstała w związku z brązowym kolorem, którym mieni się porastająca wzniesienia szorstka trawa. Efekt ten można dostrzec wyłącznie podczas pory suchej, czyli pomiędzy grudniem i majem. W wyniku nasłonecznienia powstaje wtedy charakterystyczny czekoladowy kolor, który fantastycznie kontrastuje z zielonością krzewów, drzew i pól, znajdujących się pomiędzy poszczególnymi wzgórzami. Przez resztę roku, gdy Filipiny nawiedzają obfite deszcze, opisywana trawa znów nabiera zielonej barwy. Bohol to również jedna z nielicznych wysp na świecie, na których wciąż żyją wyraki – to kolejna atrakcja wycieczki. Te małe drapieżne ssaki są znane głównie z wielkich i nieproporcjonalnych do reszty ciała oczu i możliwości obracania szyją o 180 stopni! Kolejnym punktem wyjazdu jest rejs rzeką Lobok, podczas którego podziwiać można bujną roślinność na obu jej brzegach – palmy kokosowe, bananowce, nipy krzewinkowe i inne krzewy tworzące soczyście zieloną ścianę roślinności. Naszym środkiem transportu będzie statek-pływająca restauracja, która serwuje lokalne specjały i posiłki kuchni filipińskiej. Do posiłku będzie nam przygrywał lokalny zespół na żywo. Na rzece Lobok na wysokości 25 m znajduje się także wiszący most wypleciony z bambusa, który filipińskie portale turystyczne reklamują jako idealny dla poszukiwaczy przygód i osób lubiących adrenalinę
– Popołudniowym powrót do resortu
– Przygotowania do wyjazdu
– Czas wolny, nocleg

 • 19.11.2022 sobota

– Pobudka, śniadanie
– Wykwaterowanie z resortu
– Transfer do Mocpoc – zachodnia część wyspy Bohol (potrwa około 1,5-2h)
– Przeprawa banką na Cabilao, w trakcie której odbędą się 2 nurkowania w tym wyśmienitym nurkowisku.
– Po przycumowaniu banki w miejscowości Alcoy do wyspy Cebu przesiądziemy się do busa – dalszy transfer drogą lądową do miejscowości Maolboal.
– Przyjazd do resortu Magic Island
– Zakwaterowanie w willach

 • 20.11 – 21.11.2022 niedziela – poniedziałek

– Pobudka i śniadanie
– Cztery nurkowania w ciągu dnia z łodzi oraz nielimitowane na rafie domowej!
– Wyjazd na dwa nurkowania z łodzi ok godz. 08:30 – w przerwie pomiędzy nurkowaniami kawa, herbata, woda, owoce
– Powrót do resortu ok. godz. 13:00, lunch
– Wyjazd na trzecie nurkowanie ok godz. 14:30, powrót do resortu
– Czwarte nurkowanie nocne z łodzi ok. godz. 18:00
– Powrót do resortu
– !!! Podczas jednego z nurkowań nocnych zaproponujemy Wam FLUORO DIVE –nurkowanie przy latarkach z ultrafioletem – natura odkryła, że rafy koralowe zawierają fluorescencyjne proteiny niewidoczne gołym okiem. Filtry do latarek oraz nakładka na maskę nurkową pozwalają dostrzec prawdziwe piękno raf koralowych i ich mieszkańców – latarka odkrywa fascynujący świat roślin, zwierząt oraz minerałów o właściwościach fluorescencyjnych, kolacja i czas wolny.

 • 22.11.2022 wtorek

– Pobudka, poranny wyjazd z resortu w kierunku Oslob (czas przejazdu ok. 1h)
– Śniadanie na plaży, nurkowanie z rekinem wielorybim – nurkowanie z brzegu (osoby nienurkujące mogą snorklować)
– Powrót na brzeg – poczęstunek kawą/herbatą/napojami, przekąska z owoców, około 30 minut snorklingu, BBQ na plaży, czas wolny, relaks!
– Wycieczka do wodospadów Kawasan (dla chętnych możliwość kąpieli)
– Popołudniowy powrót do resortu
– Kolacja, czas wolny, nocleg

 • 23.11.2022 środa

– Pobudka, śniadanie
– Wykwaterowanie z resortu i przejazd do Cebu
– Zakwaterowanie w Hotelu, czas wolny

 • 24.11.2022 czwartek

– Pobudka, śniadanie
– Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko
– Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Polski (lot z 1 lub 2 przesiadkami)

 • 25.11.2022 piątek

– Lądowanie w Warszawie
– Oficjalne zakończenie imprezy

Cena imprezy 16 890 PLN zawiera
 • przelot na trasie Warszawa – Cebu – Warszawa ( lot z jedną lub dwoma przesiadkami), transfery pomiędzy resortami oraz z/na lotnisko,
 • 5 noclegów w willi Superior Deluxe Cottage w resorcie Magic Oceans w pokoju DBL, z wyżywieniem FB (3 posiłki dziennie), woda, kawa, herbata, soki – do śniadań,
 • pakiet 3 dni nurkowych w resorcie Magic Oceans:4 nurkowania z łodzi + nielimitowane na rafie domowej,
 • butle, balast, opiekę przewodnika nurkowego,
 • całodzienna wycieczka na Bohol – zgodnie z opisem,
 • 4 noclegi w pokoju Superior Deluxe Cottage w resorcie Magic Island w pokoju DBL, z wyżywieniem FB (3 posiłki dziennie), woda, kawa, herbata, soki – do śniadań,
 • pakiet 2 dni nurkowych w resorcie Magic Oceans: 4 nurkowania dziennie z łodzi z przewodnikiem oraz nielimitowana rafa domowa,
 • 1 nurkowanie nocne Fluoro Dive na Magic Island,
 • całodzienna wycieczka na Oslob – nurkowanie, wycieczka pod wodospad oraz lunch BBQ,
 • wi-fi podczas pobytu w resorcie na Cebu oraz na Bohol,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny
  Fundusz Pomocowy,
 • ubezpieczenie KL 30.000€ +NNW 3.000€ + bagaż 300€ +
  SWR.
Cena imprezy nie zawiera
 • testu RT-PCR na Covid-19 (jeżeli będzie wymagany)
 • napojów alkoholowych i bezalkoholowych do lunchy i kolacji (1,25-5€)
 • kosztów wypożyczenie sprzętu nurkowego
 • dodatkowych opłat za Park Morski– ok. 1,7€/nurkowanie
 • nitroksu
 • napiwków dla obsługi
 • wydatków własnych
 • kosztów rozszerzenia ubezpieczenia o wyższe stawki gwarancyjne
 • kosztów rezygnacji z udziału w imprezie – dostępne u organizatora
 • ubezpieczenia nurkowego Dan
Warunki rezerwacji
 • Zaliczka I: 3.500,00zł – płatna w dniu rezerwacji
 • Zaliczka II: 3.500,00zł – płatna do 22.04.2022
 • Zaliczka III: 3.500,00zł – płatna do 22.07.2022
 • Dopłata do 100% do 07.10.2022
 • Wymogi:

– Paszport ważny 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski
– Ważny certyfikat nurkowy, sprzęt nurkowy oraz logbook – prosimy zabrać na wyjazd
– Pełne zaszczepienie co najmniej 14 dni przed datą podróży oraz negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego nie wcześniej niż 48 h przez wyjazdem.

Zarezerwuj miejsce już dziś !

Ilość miejsc ograniczona wypełnij formularz.

Zagwarantuj sobie miejsce już dziś, wpłacając zaliczkę na wyjazd w wysokości ustalonej w harmonogramie wpłat na konto BOŚ 08 1540 1144 3045 6460 9140 0001
lub w siedzibie firmy Extreme Divers.

Masz pytania? Zadzwoń !

+48 730 011 501

+48 667 341 349

info@extremedivers.pl

Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 17.00

  Wybierz wyjazd

  Ilość osób

  Imię I Nazwisko*

  Mail*

  Numer telefonu*

  Dodatkowe Informacje