Chris Benz

Nasza Historia

Historia CHRIS BENZ Watches Intl. jest opowieścią o pasji młodego mężczyzny do sportów wodnych.
Już jako młody chłopiec, Chris Benz, praprawnuk fundatora Wurttemberskiej Fabryki Zegarków, był entuzjastą sportów wodnych i nurkiem, który często spędzał więcej czasu pod wodą niż poza nią.
Połączył siły z przyjaciółmi i innymi nurkami, instruktorami nurkowania, surferami, żeglarzami i innymi profesjonalistami, którzy podzielali jego pasję.
Doświadczeni entuzjaści sportów wodnych nie byli w pełni usatysfakcjonowani żadnym z zegarków nurkowych dostępnych na rynku. Każdy zegarek miał swoje zalety, ale zawsze istniały szczegóły, które nie spełniały ich oczekiwań. Po wielu testach i konsultacjach, ustalili, jakie cechy wyróżniają „idealny” zegarek nurkowy.
Jako profesjonaliści wiedzieli, czego potrzebują inni profesjonaliści, a jako przedsiębiorca, Chris wiedział, jak przełożyć ich potrzeby i wymagania na rozsądnie wyceniony produkt.
Tak powstały pierwsze modele z kolekcji CHRIS BENZ. Odpowiedź nurków i entuzjastów sportów wodnych była zarówno natychmiastowa, jak i pozytywna, zatem narodziła się nasza marka.
Christian Benzig, Fundator i Prezes.

Urodzony: 20.05.1967

Mieszka w: Stuttgart, Munich, Capetown i Fuerteventura

Praca: Prezes i Fundator marki zegarków CHRIS BENZ
Spotry: Freediving, regaty, wyścigi w Fuerte od 1986, slalom IFCA WC 2007
Ulubione miejsca nurkowe: Wielka Rafa Koralowa, Australia

Zegarki Chris Benz – Od Profesjonalistów dla Profesjonalistów

Nasze zegarki, niezwykle popularne wśród nurków profesjonalnych i amatorów, jak również entuzjastów innych sportów wodnych i trendsetterów, są zaprojektowane, aby wytrzymać najcięższe próby pod wodą.

Robią wyjątkowe wrażenie bezkompromisowo ergonomicznym designem, najwyższą jakością i kunsztem wykonania.
Solidne obudowy ze stali nierdzewnej, precyzyjne mechanizmy, niezawodne przyrządy pomiarowe, zawory uwalniania helu, jak również technologia głębokościomierzy i gwarantowana wodoszczelność do 200 bar – wszystkie są standardowymi funkcjami zintegrowanymi w naszych modelach. Nasze zegarki nie tylko są bogate w udogodnienia, ale również są wyposażone w ultra wytrzymały na zarysowania i niemal niezniszczalne szkło szafirowe. Z twardością 9, szkło szafirowe ustępuje jedynie diamentowi z wartością 10 w skali od 1 do 10. Szkła w standardowych zegarkach mają przeciętną twardość 6,5.
Dodatkową funkcją naszych głębokościomierzy jest zintegrowany poręczny bezel, pozwalający na łatwą manipulację nawet w rękawicach neoprenowych. Najznaczniejszą cechą jest zastosowanie zintegrowanych obudów z wysokiej jakości  stali nierdzewnej we wszystkich naszych modelach, jak również wyjątkowo pancernych pasków. Cechy te gwarantują odporność nawet na ugryzienia żarłaczy białych.

Zegarek Chris Benz sprosta każdemu wyzwaniu.
To więcej niż zegarek nurkowy:
To specyficzne podejście do życia. Postawa, która łączy ludzi na całym świecie.

Zostań częścią CHRIS BENZ.

CB_C300_BE_S_NB-S-S
CB_D200_R_KB-R_1720
CB_1000A_S_NB-S

Zegarki odporne na ugryzienia rekinów !

Wszystkie zegarki Chris Benz Taucheruhren są odporne na ugryzienia rekinów. Zostało udowodnione, że przetrwają atak żarłacza białego.Testy zostały przeprowadzone w realnych warunkach przez doświadczonych nurków i ekspertów od rekinów w wodach Gansbaai w Republice Południowej Afryki, znanej jako Aleja Rekinów.

Podczas testu, zegarki zostały wystawione na ugryzienia dzikich żarłaczy białych. Jedynie zegarki CHRIS BENZ, które przetrzymały test, mogą być pełnoprawnie uznane za odporne na ugryzienia rekinów. Rekinom w czasie testu nie stała się krzywda.

Chris Benz

Christian Benzig, Fundator i Prezes.

Zainteresowany sprzedażą zegarków ?

Zapraszamy serdecznie wszystkie centra oraz sklepy nurkowe do współpracy.

Are you ready for a consultation?

Your treatment will be performed by licensed therapist. Schedule your appointment now!